| samuraijacklaba334 a întrebat:

Salut
Cum pot schimba Ip-ul routerului meu?(vreau sa am tot Ip de România, fără vpn)

5 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, nu te lua dupa toti "prostii" care iti lasa link-uri, nu ai cum sa iti schimbi ip-ul tu singur, doar managerul de la internet poate, daca ai ip dinamic, atunci il poti schimba usor, dar daca e static nicio sansa, succes

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Adresa IP este de cele mai multe ori una dinamica (care se schimba la fiecare conectare) si este data de furnizorul tau de internet. Nu o poti schimba pe aceasta manual. Daca doresti o adresa statica, te incurajam sa contactezi departamentul de relatii cu clientii al furnizorului tau de internet.

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Salut! Adresa ip este data de operatorul tau de internet, nu poti sa o schimbi fara a avrea probleme in conectarea la retea. Bafta!

| RoyalVoid a răspuns:

Ca sa-ti schimbi Ip-ul dat de operatorul tau de internet iti trebuie un motiv foarte bun.