| sphere a întrebat:

Cum pun link-ul de la Instagram sau snap in descriere pe Facebook, gen la profil?

7 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru a adauga ceva in descrierea profilului de Facebook, trebuie sa accesezi profilul tau si sa mergi la sectiunea About. In ceea ce priveste contul de Instagram si Snapchat, link-ul tau se formeaza cu numele de utilizator. Spre exemplu www.instagram.com/[NumeUtilizator] sau snapchat.com/add/[NumeUtilizator]

| Crisstinayy12 a răspuns:

Pentru Instagram incearca prin setarile aplicatiilei sau intra pe google chrom, Instagram, te loghezi, si copiezi linkul de la pagina google, stii tu.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Mai degraba linkul pentru snapchat este usernameul tau, deci ala il scrii

| PereteanuConstantinescu a răspuns:

Nu poti lua link de pe snap

| ItachiUchiha69 a răspuns:

Vrei sa spui la Biografie
Intri la tine pe Profil si apesi colo unde spune " scrie ceva despre tine"

| sphere explică (pentru ItachiUchiha69):

Ok, si cum aflu link-ul de la snap? laughing

| ItachiUchiha69 a răspuns (pentru sphere):

Eu cand l-am aflat pe cel de la Instagram am facut-o pe PC.
Adica m-am conectat pe PC la contul' de Instagram si dupa am intrat la mine pe profil si sus acolo unde scrie " http sau www" era link-ul' de la contul' meu de Instagram.
Presupun ca daca faci acelasi lucru vei afla si tu link-ul de la Snap
Sorry nu am Snap