| anonimuser1 a întrebat:

Salut, daca cineva are poze cu buletinul meu fata-spate se pot folosi de pozele alea? Pot face ceva?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Salut!

Dacă în poze se văd clar toate informațiile de pe buletinul tău, atunci acestea pot fi folosite pentru diverse ilegalități de către infractori, dar șansele sunt destul de mici ca acest lucru să se întâmple. În majoritatea cazurilor fiind nevoie și de varianta în original.

Informațiile de pe buletinul tău sunt date cu caracter personal. Este important să dai o copie după buletin sau să trimiți o poză cu acesta numai unde este obligatoriu și necesar și după ce te-ai asigurat că sursa este una sigură.

Îți recomandăm ca în viitor să ai grijă de datele tale personale. Mai ales când vine vorba de mediul online o poză distribuită sau trimisă unei persoane scapă de sub controlul nostru și mai apoi este mai greu de șters.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De poze nu. Doar sa semene leit cu tine.

| aAlexB a răspuns:

Nu cred ca are ce sa iti faca doar ca iti stie adresa si poate sa comande ceva pe numele tau etc etc...