| Diaconu_Valentin_1999 a întrebat:

Salut.Dati-mi si mie,va rog, un site de traducere de calitate! Multumesc!

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Google translate, dar expresi e greu pentru ca cuvintele nu au acelasi inteles ca in limba romana

| Diaconu_Valentin_1999 explică (pentru RAY):

Stiu...si de aceea am intrebat pentru alt site mai bun!

| Ora de net a răspuns:

Buna Valentin,

La o simpla cautare pe Internet poti gasi o multitudine de websituri care ofera aceasta functionalitate. Te invitam sa il cauti pe cel mai potrivit tie, tinand cont de nevoile pe care le ai - din ce limba in ce limba doresti sa traduci continutul, ce tip de text doresti sa traduci (literar, tehnic), cat de precisa trebuie sa fie traducerea, la ce vei folosi textul tradus etc.

| Diaconu_Valentin_1999 explică (pentru Ora de net):

Da..se poate sa depinda si de criteriile pe care le-ai/le-ati enumerat! Oricum multumesc!

| Andrew20v a răspuns:

Hallo e cel mai bun doar ca nu iti traduce propozitii, ci doar cuvinte/expresii fiecare in parte. Exista siaplicatie pentru Android (nu stiu daca e si pe IOS sau windows). Traduce din roamana in germana, engleza, spaniola si italiana. Sper ca te-am ajutat. Succes!

| Diaconu_Valentin_1999 explică (pentru Andrew20v):

Intr-adevar e un site printre cele mai bune! Multumesc!

| Diaconu_Valentin_1999 explică:

Va multumesc tuturor pentru ajutor!