| Rizzor343 a întrebat:

Dau funda! Daca cu numele meu a fost create 3-4 conturi de Instagram unde a injurat,a jignit,etc si a sters contul si i-am facut reclamatie la politie,cam in cat timp se poate rezolva?
P.S. A intrat si la orele de Google Meet unde a injurat,a folosit o identitate falsa, etc

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Miliția nu știe să foloseacă un calculator și tu spui de Instagram de războaie inter stelare ce suntem noi aici in star trec!

SE REZOLVA LA

CENTRUL NATIONAL DE RASPUNS LA RASPUNS LA INCIDENTELE DE SECURITATE CIBERNETICA
https://cert.ro/

Vezi cum vorbesti acolo! pentru că țin de armată! Așa că mai bine angajezi un avocat să le scrie sau să vorbescă cu ei pentru ca să nu se întoarcă totul împotriva ta
ca și când i-ai deranjat trebuie să plătești pentru deranj!

Comportăte ca și când ai ruga armata să faca ceva pentru tine!

Așa că foarte mare grijă la cuvinte puține
de preferat să mergi cu dosarul gata făcut de către un avocat jurist ceva pentru asta îti recomand să iei legătura cu
ARTS pentru că ei știu cum se vorbește cel mai bine în domeniul acestă

Nu face glume proaste nu zămbi fii cât mai serios cu putința pentru că nu am chef să ne cheme pe amundoi la anchete pentru că i-am deranjat!

Atentie mare si seriozitate maxima!

| lutaagresoru a răspuns:

Politia nu va rezolva aceasta problema, am un prieten care a avut o problema asemanatoare. Nu pot sa iti dau foarte multe detalii, dar suna la numarul asta: +40 731 343 414.