| Alexandru141412341 a întrebat:

Salut dc imi zice pe Youtube accest videoclip poate fi neadecvat pentru unii utilizatori.cum sa fac sa scap de asta?

9 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Pune o vârstă mai mare de 18 ani

| Silent3025 a răspuns (pentru LTAA):

Mai esti si campionul zilei si inveti copiii la prostii! Daca nu are 18 ani de ce sa vizioneze video care pot sa-l afecteze (chiar grav)? Lasa copilul sa se uite la video pentru varsta lui! (eventual sa vada mesajele de avertizare si sa decida el daca se uita sau nu!

| LTAA a răspuns (pentru Silent3025):

Omu a întrebat cum sa scape de avertisment, habar n-am ce vârstă are.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Acest lucru inseamna ca acel continut nu este adecvat varstei tale. Te sfatuim sa respecti recomandarile pe care ti le face Youtube pentru ca acestea sunt acolo pentru protectia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui ca pe contul de Youtube sa ai o varsta mai mare de 18 ani.

| Betty12345678 a răspuns:

Te avertizeaza ca-ti poate dauna in cazul in care esti minor si nu numai.Eu sunt de parere ca este o masura inteligenta luata de acestia si nu ai de ce sa scapi de ea.

| RainbowD a răspuns:

Salut. De asta nu se poate scăpa. Sunt unele videoclipuri mai violente de exemplu, care conțin scene cu foarte mult sânge, scene cu oameni desfigurati (filme horror) şi alte chestii, şi de aceea primeşti acel avertisment, deoarece conținutul pe care urmează să îl vizionezi poate fi prea "greu de digerat" să zic aşa, pentru tine.

| Goddess23 a răspuns:

Nu poti scapa de asta. Inseamna ca acele videoclipuri nu sunt conform varstei tale.

| WolffBoy a răspuns:

Youtube iti permite sa te uiti la anumite videoclipuri in functie de varsta pe care o ai(pe care ai pus-o cand ti-ai facut contul), daca nu e varsta problema atunci cel care a adaugat videoclipul nu a dat toate detaliile necesare pentru a posta acel videoclip.