| Marioro299999999999 a întrebat:

Salut, de o zi am primit o poză cu o pers., când ma trezesc ca acea pers care îmi da msj e pers din poza, mi-a zis ca ma da la politie ca am poza cu ea și eu nu am postat nicăieri. Se va întâmpla ceva? De menționat ca m-am certat cu persoana aia și i-am zis ca o postez dar nu am făcut asa ceva ca nu sunt genu ala

Răspuns Câştigător
| NunuNini a răspuns:

Stai linistit daca nu ai postat-o. Politistii au specialisti care vad ca ai primit-o, de unde, etc. Si evident, pot afla daca ai postat-o sau nu. Contrar credintei noastre ca daca stergem ceva, nu mai este, in IT raman "urme" si specialistii stiu cum sa le gaseasca.
Poti sa-i spui asta si persoanei. Dar nu te certa cu ea cum te sfatuieste "inteleapta" Jassmina.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la cine ai primit poza aceea?
Vreun prieten sau cunoscut?
Contacteaza-l pe acela si cere-i socoteala?

Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti "curat", atunci poza este "lucrata".
In acest caz, lasa sa posteze poza sau s-o dea la politie, fiindca va avea mari probleme pentru fals si santaj.

Pentru a dovedi o fapta, trebuie prezentata poza /filmarea ORIGINALA, asa cum a fost descarcat de pe camera.
In interiorul fisierului fiecarei inregistrari digitale originale exista o "amprenta" al camerei, care contin (printre altele) modelul camerei, data si ora inregistrarii etc.
Daca se intampla si ceea mai mica modificare in fisier, aceste informatii se schimba, indicand ne-originalitatea lui.

| Marioro299999999999 explică (pentru Bula):

Ma si șantajat ca ma pune peste tot ca a făcut rost de o poza cu mine

| Bula a răspuns (pentru Marioro299999999999):

Daca poza nu este reala, atunci las-o sa puna poze unde vrea.
In acel caz, la prima postare poti depune plangere penala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti dormi linistit.

| Pamanteanul a răspuns:

Ce fel de poza? De ce ți-a trimis-o?

| Iunicu a răspuns:

Stai cuminte. Poate să meargă și la poliție și la SRI. Nu este ilegal sa deții poze cu oameni.