| Andrei4k33 a întrebat:

Salut! Eu aveam un cont de Yahoo însă nu am mai intrat pe el de ceva timp, iar astăzi când am încercat sa mă reconectez după ce am băgat adresa și parola, mi-a cerut ceva metoda de confirma ca și cum ca eu sunt prin trimiterea unui cod prin sms însă eu nu mai am acel numar de telefon, ei trimit codul dar eu nu am cum sa l primesc. Ce este de făcut in situația asta?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, daca nu mai poti confirma contul, atunci l-ai pierdut.
Trebuie sa-ti faci alt cont.

| omuletulofficial a răspuns:

De obicei e cam zadarnic sa contactezi supportul yahoo pentru ca nu prea se complica cu conturi vechi si recuperare de cont vechi, Am patit si eu...

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Contactezi supportul de la yahoo

| Brizbriz a răspuns (pentru AnatoliyMikhailov):

Te SPANZURI incercand sa contactezi suportul de la yahoo, care NU au contact "uman" (si nu ca am incercat la un cont de email free... am incercat la UN CONT DE HOSTING... *****PLATIT**** si nu am reusit)

incerci "recuperare" de parola, poate, poate, altfel... RENUNTI, ti-a trebuit securitate pe tembelefon si ai pierdut tembelefonu', asta e, nu mai ai ce sa ii faci

eu am un cont de (NU EXAGEREZ) vreo 30 de ani, si incearca SERIOS, de cate ori intru pe el (si se intampla cam odata pe an) sa imi bage pe gat "securitate", dar sunt "nesimtit" si dau skip fara nici un regret

| scp3008 a răspuns:

Incearca sa te conectezi peste cateva zile din nou ca s-ar putea sa nu iti mai ceara, am patit asa des. Incearca sa te conectezi fara VPN, sau ideal cu ip-ul vechi.

| AnaNoa a răspuns:

Heei bună nu știu dacă asta e și în cazul la yahoo dar poți căuta ori pe google ori pe Youtube metode de recuperare cont, și poate poți găsi o metoda care sa te ajute