| maphiotul a întrebat:

Salut
Imi spune cineva cum sa schimb denumirea retelei mele wifi si parola?
Nu ma intrebati pe ce rețea sunt ca nu conteaza
Nu imi trimiteti link-uri spre tutoriale sau canale de Youtube in engleza (*nici in română)
Mersii

Răspuns Câştigător
| Adymist a răspuns:

Pentru a schimba denumirea retelei wifi si parola, trebuie sa accesati setarile routerului dumneavoastra. In general, acest lucru se poate face accesand o adresa web specifica, care poate fi gasita in manualul routerului sau pe eticheta de pe router. De exemplu, pentru routerul TP-Link, adresa web este "http://tplinklogin.net".

Dupa ce accesati adresa web, va trebui sa introduceti numele de utilizator si parola de administrare a routerului (acestea pot fi gasite in manualul routerului sau pe eticheta de pe router). Dupa ce va autentificati, mergeti la sectiunea de "Setari wireless" sau "Wireless" si modificati denumirea retelei wifi (numita si SSID) si parola acesteia. Salvati setarile si restartati routerul pentru ca modificarile sa intre in vigoare.

| maphiotul explică (pentru Adymist):

Acum incerc
Cum se restarteaza? il scot doar din priza sau?

| maphiotul explică (pentru Adymist):

Multumesc.