| joghu22 a întrebat:

îmi spuneti va rog câteva criterii, cum îmi pot da seama dacă un site din afara de haine e legit? mulțumesc.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Legit adica cum? Ca sunt hainele bune? Nu ai de unde sa stii asta.

Ca nu te fura la date? Vezi daca siteul este securizat (pe acel mic lacat din bara de adrese).

| joghu22 explică (pentru DoarBogdan):

Adică dacă este autorizat, dacă recenziile sunt adevărate etc

| DoarBogdan a răspuns (pentru joghu22):

La faza cu recenziile... nu prea ai de unde sa stii, doar daca este evident.
Poti consulta politica de confidentialitate.

| InOrOut a răspuns:

Ii dai tracert la site in cmd, daca are destinatie directa si fara protectie si aflii exact pozitia lui atunci e safe. Daca apare cloudflare sau request time out atunci lasa-l. Daca are mai mult de 10 hop-uri e suspect de vpn. Eu asa fac. Desi si cloudflare e tot un fel de vpn care blocheaza accesul. Eu daca vad cloudflare nu intru.