| Nicoleta_Timofte_1991 a întrebat:

Salut, incerc sa ma loghez pe o adresa de mail pe care nu am mai folosito de cativa ani iar dupa ce pun parola ma trimite la o alta adresa de siguranta " n********04@esife.org " a mai auzit cineva de asa ceva! trebuie sa intru neaparat pe mailul ala!

3 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna, Nicoleta,

Exista posibilitatea ca acel cont sa fie compromis. Il poti recupera doar daca ai setat optiuni de recuperare precum numar de telefon sau intrebare de securitate.

Pe viitor, este bine sa iti setezi o parola sigura si sa iti securizezi conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis. Acelasi lucru il poti face si pentru contul de Facebook sau alte retelele sociale.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Contul n-a fost facut pe baza numarului de telefon?

| VictorCti1234 a răspuns:

Nu am auzit.