| Nicole_Nicoleta_1992 a întrebat:

Salut lume! Am si eu o nelamurire. Am dat block de curand unei persoane cu care discutam mai tot timpul pe chat-ul de la facebook (ne-am certat, etc.). Desi i-am dat block, a doua zi acea persoana imi aparea iar in top chat printre primii 3 useri, in schimb daca dadeam click pe ea sau sa incerc sa-i scriu, nu puteam din cauza ca avea block, evident. Ideea e ca aparea cam o data pe zi si totodata la un interval scurt de 1min sau 2min, disparea de acolo. Se intampla asa apara cand ziua, cand noaptea. Chiar si in ziua de azi imi mai apare pe chat cum ca ar fi acolo, dar dispare foarte repede. Aveti idee de ce se intampla asta tinand cont de faptul ca eu am blocat-o? O fi vreo eroare de la facebook?

6 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna Nicoleta,

Cu siguranta era o eroare de la Facebook. Odata ce ii dai block unei persoane ea nu mai are acces la contul tau si nici tu nu ar trebui sa o mai vezi pe reteaua sociala. Mai multe informatii poti sa citesti aici: https://www.facebook.com/help/131930530214371

| NevastuicAaA a răspuns:

E un algoritm mai ciudat acolo, nu cred ca stie cineva sa-ti explice de ce si in ce ordine apar acolo. Am observat ca apar persoanele cu care ai contact cel mai des in ultima perioada.
Totusi nu mi se pare ok sa-i dai block unei persoane care a insemnat ceva pentru tine, orice ar fi facut. Mi se pare normal sa discuti, sa fii deschisa la discutii si sa rezolvi problema intr-un mod mai elegant. Eu vad block-ul ca o fuga dintr-o lupta, un gest care exprima lasitate. Este folositor cand te streseaza persoane necunoscute sau dubioase.

| Nicole_Nicoleta_1992 explică (pentru NevastuicAaA):

Multumesc pentru raspuns! Iar in legatura cu decizia mea de a-i da block, consider ca am facut ceea ce trebuia tinand cont ca era o persoana mincinoasa cu care nu puteai sa discuti normal, si totodata se vedea cu alte persoane in timp ce mie imi spunea altceva! O zi buna happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru Nicole_Nicoleta_1992):

''Iar in legatura cu decizia mea de a-i da block, consider ca am facut ceea ce trebuia tinand cont ca era o persoana mincinoasa cu care nu puteai sa discuti normal, si totodata se vedea cu alte persoane in timp ce mie imi spunea altceva! ''
Imi place cum ai pus problema, bravo! Fata desteapta, prin ceva similar am trecut si eu. Si tot la fel am procedat!

| Nicole_Nicoleta_1992 explică (pentru Florentina9210):

Pai nu? Din cauza minciunilor nu mai e loc de sinceritate si naturalete! De ce sa mai lasi loc de buna ziua? Meh, mersi pentru sustinere, Florentina! happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru Nicole_Nicoleta_1992):

Cu placere! happy