| andrei28743 a întrebat:

Salut, poate fi gasit un wallet cu bitcoin? Gen eu cumpar o masina cu 1bitcoin. Trimit bani la un wallet, pot afla a cui este wallet-ul? Gen nume prenume, unde locuieste?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cumpara nimeni cu bitcoin o masina!
Doar un prost ar putea cumpara o masina virtuala, asteptand sa o primeasca in viata reala.

| doctorandus a răspuns:

Nu, nu cred ca ai mijloace de a afla cine are un anume portmoneu. Poate NSA are. Sau Politia, daca-l urmareste ce cumpara cu Bitcoin si la ce adresa sunt livrate produsele. Sau in ce cont transfera moneda fiat obtinuta in schimb de Bitcoin.

| Wr3nch a răspuns:

Nu si nu recomand sa cumperi bunuri de valoare mare cu bitcoin. Ramai cu banii dati si nu se poate dovedi cine a primit banii.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Andrei,

Nu poti afla astfel de informatii. Portofelele electronice nu au astfel de date atasate lor - toate tranzactiile se petrec in mod anonim.