| ChiukiuHamsler a întrebat:

Recent Net-ul c-am face figuri, adica din 7 in 7 minute, netul nu mai functioneaza timp de 20 de secunde, probabil o fi de la prea multe dispozitive conectate la acel Wi-Fi(cred eu), daca stie cineva cum pot reseta la toate dispozitivele net-ul, adica sa se reconecteze din nou cu parola la Wi-Fi. Inante nu facea asa, Multumesc!

4 răspunsuri:
| AndreiMarian12 a răspuns:

Ai un buton in spatele rooter-ului reset wps apasa-l.

Bula
| Bula a răspuns:

Intai deconecteaza toate conectarile wi-fi, mai putin una, care stii ca merge sigur.
Daca si asa persista problema, conecteaza-te direct cu calculatorul, fara router si verifica linia de internet.
- - -
Routerele pot face asemenea figuri daca sunt mai multi conectati pe wi-fi si downloadeaza sau se uita /asculta strea-uri in acelasi timp. In aceste cazuri, routerul trimite cate un pachet la fiecare, pe rand, dar ceilalti trebuie sa stea in asteptare in acel timp.
Si pe Youtube, intai se descarca un clip si dupa acela porneste redarea, deci este sarcina mare pe router.

Solutia este sa nu incarci prea tare routerul, cu prea multe descarcari si stream-uri paralele.

| ChiukiuHamsler explică (pentru AndreiMarian12):

L-am apasat, si acum imi apare sub alt nume. nu conyeaza, dar introduc parola, si nu se conecteaza, zice No internet, secured.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam sa restartezi rooterul si eventual sa-i setezi o parola pentru a impiedica dispozitivele straine sa se conecteze la el.