| PurpleBoy69 a întrebat:

tastatura nu se mai conectează la pc ..Am conectat-o de nenumărate ori...iar pe device manager nu îmi mai arata tastatura conectata...Help!

10 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Trimite-mi o poza ce iti apare la tine pe pc si o poza cu pc-ul si mufa unde ai bagat tastatura.

Bula
| Bula a răspuns:

Ori n-ai bagat unde trebuie / bine mufa, ori tastatura este defecta.
Incearca calculatorul cu alta tastatura sau invers (tastatura cu problema in alt calculator).

| Copila2016 a răspuns:

Nu mai face asa ca poti strica Usb-ul, dar si mufa tastaturii, daca nu ai stricato deja. Incearca si pe alte porturi usb, daca nu merge trebuie sa iti cumperi o tastatura noua.

| PurpleBoy69 explică:

Tastatura mea nu este usb, este un model mai vechi cu un fel de cablu bagat in spatele pc-ului si nu imi apare nici o eroare pur si simplu nu imi functioneaza

Bula
| Bula a răspuns (pentru PurpleBoy69):

Daca mufa tastaturii este cu grosime de cca 1cm si rotunda, atunci se numeste PS2.
Daca nu ai alta tastatura si ai mufe USB, atunci poti folosi si tastatura cu mufa USB.

| PurpleBoy69 explică (pentru Bula):

Dar cum pot face asta? chiar nu inteleg

Bula
| Bula a răspuns (pentru PurpleBoy69):

Scoti mufa tastaturii si cu cablu cu tot mergi la un magazin /service de calculatoare, ceri o tastatura cu mufa la fel.
Daca nu reusesti, chemi pe cineva mai priceput sau duci tot calculatorul cu tastatura impreuna la service.
Tastatura (cu mufa) USB se gaseste peste tot in comert, daca ai mufa USB pe calculator atunci o poti folosi in loc de PS2.

| PurpleBoy69 explică (pentru Bula):

Prefer sa imi cumpar alta tastatura

| Anonimul95t a răspuns:

Incearca sa faci update la drivere sau verifica tastatura sa nu fie stricata daca mai are porturi usb incearaca sa le conectezi in altele multa bafta!

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam sa introduci tastatura si sa restartezi computerul cu tastatura conectata. De asemenea, asigura-te ca ai toate driverele instalate.

Daca acest lucru nu functioneaza, exista posibilitatea ca tastatura sa fie defecta.