| BotRotund a întrebat:

Salut, tocmai ce am fost amenintat pe social media fara un motiv anume. Ce sa fac? Sa merg la politie sa fac plangere?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa ne spui si noua cum suna amenintarea aceea si ce anume a generat-o/provocat-o?
ce ai postat acolo de ti s-a raspuns cu amenintare?

| Frank51 a răspuns:

Nu suntem în SUA sau în filme big grin, îți dai seama o persoană publică câte amenințări are zilnic, și nu pățește nimic în viața reală. Dacă cineva îți vrea răul și este deștept, o va face fără să te anunțe în prealabil.

| BotRotund explică (pentru Frank51):

Sunt persoana publica, asta e partea naspa happy

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Îl crezi in stare de ceva? Dacă da, mergi. Dacă nu e o amenințare serioasă, venită de la o persoana care locuiește în zona ta, nu-ți bate capul. Ce date are despre tine?

| VoidEternal a răspuns:

Sau ai putea sa mergi la somn și să nu mai bagi in seama toate prostiile.

Iar dacă vrei să faci cu adevărat ceva util pentru viitorul tau renunță la social media. Împuști doi iepuri așa, scapi și de problema amenințărilor.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ce fel de amenințate?
Vine din partea unui cont anonim?
Ai idee despre cine s-ar afla in spatele amenințării?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai optiunea de blocare disponibila, dupa asta poate ameninta doar peretii.

| Țoglă a răspuns:

Nu băga de seamă dacă nu produce efecte în viața reală.

| badpanda a răspuns:

Opreste computerul si ai rezolvat.