| Aquarion a întrebat:

Am comandat un colet de pe Eurocor si am primit cursul ce l-am comandat. Desi este ciudat fiindca ei au zis ca trebuie sa confirm prin email si eu nu am confirmat nimic pentru ca m-am razgandit dupa comanda facuta. Am fost doar interesata de "mostra" cursului (un pdf care da exemple). Mi-am dat seama ca nu imi place si nu am confirmat nimic. In fine ei au trimis comanda. Mi-am zis ca nu conteaza pana la urma, o sa fac cursul si gata. DAR CURSUL A COSTAT CU 40 DE LEI MAI MULT DECAT IN COMANDA! Dar problema este ca am platit, dar in contul meu Eurocor scrie ca nu am platit. Le-am trimis un email ca de ce este asta si nu au raspuns. Ce sa fac? Sa anulez tot cursul si sa fac unul pe Udemy sau ceva de incredere? sad

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Teapă. Mi-am luat-o si eu acum cativa ani. De atunci ma freacă zilnic cu emailurile.

| Aquarion explică (pentru Ora de net):

Off. Dar tu cum ai patit-o? Macar ai primit ceva diploma la sfarsit? Mie o rudenie mi-a recomanda-o. Mi-a zis cat de seriosi sunt blah blah blah ca si ea a facut 2 cursuri acolo acum 10 ani si ca a fost super. Nu mai doresc sa platesc si nu stiu ce sa fac. Trebuie sa le trimit o scrisoare ca nu mai solicit cursul? In pachet este o hartie cu conditiile etc. si inca o hartie unde trebuie sa completez daca doresc cursul in continuare dar oarecum limbajul lor este oribil de sucit nu inteleg nimic din ce scrie acolo, si parca se contrazic, cred. Ce pot sa fac?

| darrio2007 a răspuns (pentru Aquarion):

Am renuntat dupa 10 mailuri primite intr-o saptamana. Te incanta asa de mult incat iti vine sa vinzi totul din casa, pentru a face cursurile lor.

3 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Bună,

Sfatul nostru este să îi contactezi telefonic pe aceștia și să le spui că dorești să anulezi înregistrarea. Dacă aceștia refuză, înaintează o plângere către Autoritatea pentru Protecția Consumatorului - http://www.anpc.gov.ro/