| CaiusIuliusCaesar a întrebat:

Am o problema cu wireless-ul la laptop, nu se conecteaza pe o retea la care se mai conectase inainte. Nu reuseste sa obtina adresa ip. Iar daca dau pe diagnosticare problema, spune sa activez Diagnostic Policy Service, dar imi da eroare. Stie cineva despre ce e vorba, ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna, Caesar,

Gasesti pasii pe care ii poti urma aici https://www.trickyways.com/......t-running/

Totodata, poti apela la departamentul de relatii cu clientii al furnizorului tau de internet.

| Staif a răspuns:

Tu te conectezi la vecini? Poate l-au parolat.
Un abonament numai la net, e 30 de lei. Mai ieftin, doar cu stick, la 10 sau 15 lei.

| CaiusIuliusCaesar explică (pentru Staif):

Cum sa ma conectez la vecini? Este routerul meu, am fost plecat o perioada de timp si am avut laptopul cu mine, iar acum cand incerc sa il conectez nu mai merge. Nu la vecini, stai calm laughing