| 10AloneInTheDarkness2015 a întrebat:

Am o problema pe discord si nu stiu cum sa ies din ea...

Recent, am descoperit un tip care era indragostit de iubita mea... Cu toate ca aceasta nu il iubeste...

La scurt timp, omul a aflat de mine si din cate am observat omul are probleme serioase...
Din cate stiu eu despre el, este un programator de 20 de ani din Timisoara.

Nu stiu cum a reusit dar omul a reusit sa faca rost de token-ul meu de pe discord si ma ameninta ca imi sterge contul sau ca intra sa isi faca de cap cu el daca raman impreuna cu iubita mea...

Aveti vreo solutie?
Va rog din suflet... Dau funda...

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Conform Art. 208 Cod Penal :
(2) Efectuarea de apeluri telefonice sau comunicări prin mijloace de transmitere la distanță, care, prin frecvență sau conținut, îi cauzează o temere unei persoane, se pedepsește cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă, dacă fapta nu constituie o infracțiune mai gravă.

Fa o plangere la politie. Noi nu te putem ajuta cu mare lucru.

Asigura-te ca ai o parola puternica la Discord, o parola pe care nu o folosesti nicaieri. Activeaza autentificarea cu doi factori. Astfel nimeni nu o sa se poata conecta la contul tau fara sa aiba acces fizic la telefon, chiar daca afla email si parola.
Dar cred ca e doar o amenintare nejustificata. Sunt destui zmei pe net care se dau mari hackeri dar ei nu au deschis in viata lor nici macar command prompt.

| 10AloneInTheDarkness2015 explică (pentru PainTech):

Intr-adevar... pedofili insetati...

totusi, omul asta este programator pe bune...
si din pacate, el are token-ul de la contul meu...

cu un token, te poti conecta pe contul de discord chiar daca are 2fa sau o parola puternica si unica... poti cauta mai multe imformatii despre el pe internet...

| 10AloneInTheDarkness2015 explică (pentru PainTech):

Multumesc de impormatie...

5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Token-ul se schimba daca schimbi parola.

https://mobile.twitter.com/discord/status/894750617016520704

| PainTech a răspuns (pentru PainTech):

Pune tichet și la Discord.
https://support.discord.com/......quests/new

Ai grija de acum ce boți bagi pe server, pe ce linkuri apeși și ce rețele folosești când te conectezi la net. Dacă rețeaua nu e sigură folosește un vpn.

| 10AloneInTheDarkness2015 explică (pentru PainTech):

Merci mult!
esti tare.