| PlayerE7 a întrebat:

Am o problema pe Facebook: de 2 zile tot primesc cereri de prietenie de la indieni, pakistanezi etc. Vin cate 20 o dată si toate sunt conturi nou înființate. Pana acum am primit vreo 100 de astfel de cereri adica de 5 ori. De ce se întâmplă? Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| AllexC a răspuns:

Poti incerca metoda asta - https://www.facebook.com/help/217125868312360. Doar ca o sa poata sa-ti trimita cereri de prietenie prietenii prietenilor. Dar macar indienii aia nu vor mai putea sa te deranjeze.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Schimba-ti setarile, sa primesti cereri NUMAI de le prietenii-prietenilor tai.

| darrio2007 a răspuns:

Nu esti obligat sa le si accepti.

| AllexC a răspuns:

Probabil un prieten de-al tau iti face o farsa sau ceva si ti-a bagat contul de Facebook pe un site de boost. Asa am facut si eu odata cu un prieten.

| PlayerE7 explică (pentru AllexC):

Pot face ceva în legătură cu asta?