| Iulian2155 a întrebat:

aveti idee cum se numeste acest site/program? https://postimg.org/image/cchetkpv1/

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pare a fi la baza un keylogger, cel putin asta daca e cu adevarat functional.

| Iulian2155 explică (pentru OldSoul):

Nu stiu, mi se pare mai mult a fi site. De aceea am intrebat

| OldSoul a răspuns (pentru Iulian2155):

Se pare ca nu prea ai informatii in domeniu, o sa-ti explic eu pe scurt cam ce e acel "site".
Dar iti spun ca nu e asa de usor cum pare.
Poate ca este un site dar are la baza un keylogger.
Site-ul ala doar preaia informatiile oferite de keylogger si le afiseaza pe acel site.
Dar pana sa aflii cu adevarat parola trebuie sa trimiti un keylogger victimei pe care mai apoi sa-l deschida, dupa ce e deschis el va prelua toate informatiile, tot ce se tasteaza si le va salva intr-o baza de date, mai apoi va aplica unele filtre pentru a afla care este username-ul sau parola si le va expedia in forma finala, aceea pe care o vezi tu pe site.
Poate ca pare simplu ceea ce auzi, dar in realitate este mult mai complicat.
Deci in concluzie, chiar daca vei gasi acel site, cel mai probabil nu vei putea alfa nimic, poate doar sa-ti ofere si keyloggerul pe care tu sa-l trimiti victimei, si de acolo sa-si faca el toata treaba, dar repet, slabe sanse sa aflii ceva.

| Iulian2155 explică (pentru OldSoul):

Boss, stiu cu ce se mananca aceste lucruri si ce face un keylogger, am lucrat cu programe din linux gen hydra, phyton si altele. Si stiu cu ce se face un keylogger, doar ca site-ul in sine ma interesa, ca acel keylogger a fost trimis pe un iphone 6s plus cu ios 10, asta mi s-a parut ciudat si de aceea am intrebat.

| OldSoul a răspuns (pentru Iulian2155):

E bine, nu trebuie sa mai explic atunci.
Poate cunoaste cineva de aici acel link si te ajuta.

| Iulian2155 explică (pentru OldSoul):

Nu, poate stie cineva... sa mi-l arate sau sa ma informeze unde dau de el, sau daca trebuie facut keylogger-ul de la 0 in c++ sau alt program

| Ora de net a răspuns:

Buna Iulian,

Din pacate, doar din poza nu putem identifica despre ce program este vorba. Daca ai mai multe informatii despre el, poti sa ne contactezi si te vom ajuta cu drag.