| Zuzumilk26 a întrebat:

Cardurile Revolut,Monese, Curves sunt de încredere?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, putand sa fie folosite doar la anumite cumparaturi, dar nu peste tot.
Carduri serioase, primite si acceptate in toata lumea, pentru toate tipurile de cumparaturi si tranzacti bancare sunt: VisaCard si Mastercard

| Decebal91i a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai cine ti-a spus tie ca revolut nu e visa sau mastercard? La fel si monese. Revolut emite mai mult mastercard decat visa, monese emite doar mastercard. Atat visa cat si mastercard sunt acceptate in toata lumea! Cine te-a informat pe tine ca revolut nu emite visa sau mastercard te-a informat gresit. Cauta pe net. Revolut mai ales e si garantat in Romania prin foldul de garantare al depozitelor ( adica daca printr-un incident mai nefericit revolut ar da faliment, statul iti returneaza pana in 100k euro din cat ai avut )

| Violleta2022 a răspuns (pentru Decebal91i):

Intrebarea asta a fost pusa acum 2 ani, cand monese si curves nu erau disponibile peste tot in lume, deci inutile in multe locatii de pe glob.
Nu te mai ambala atata, vezi data postari intrebarii si nu intelegi anumite, lucruri care acum 2 ani nu erau disponibile...
Sunt cetatean strain, traind in occident de peste 30 de ani, si folosesc tot de 30 de ani Visa si Mastercard, (debit si credit carduri), asa ca stiu cu ce se manaca astea.

| Decebal91i a răspuns (pentru Violleta2022):

Scuze, intradevae nu am bagat de seama data intrebarii. De monese si curves nu stiu cum e ca nu am dar revolut clar e destul de ok

| mgtow a răspuns:

Prostii sa va fure comisioane

| Bizon95 a răspuns:

Ce intelegi prin "de incredere"?!?
adica, daca ti-ar fura banii?
NU, in nici un caz, ar dispare peste noapte daca s-ar intampla asta

nu sunt la fel de functionale ca un card bancar, insa am inteles ca pentru trasnfer de bani si cu conversie in alta moneda, sunt mult mai bune decat cardurile normale si ratele de conversie practicate de banci

| Kindal38 a răspuns:

Nu sunt de încredere.Ai putea sa încerci VisaCard.

| Bossdeanonim12 a răspuns:

Da, eu am revolut si sunt foarteultumit de el. Il pot folosi in toata lumea fara nici un comision. Cardul este visa.
Recomand cu incredere.