| gabrielmoldovangabriel a întrebat:

Cum isi iau youtuberii strike-uri adica au multe raportari sau cum?

4 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Bună!

Mai multe informații despre avertismentele date de Youtube, poți găsi aici https://support.google.com/youtube/answer/2814000?hl=ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de întrebare?
Spun prostii sau prestează imagini indecente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drepturile de autor ( cred ). Sa nu fie ca pe FB cand incarci un video cu o secventa dintr-un film sau coloana sonora si apoi sa iti stearga FB din cauza drepturilor de autor. Sistemul depisteaza automat, nu neaparat raport.

| DOOOPX a răspuns:

Drepturi de autor, imagini și videoclipuri pornografice, etc.

Nu depinde de raportari, când cineva da report, YouTube-ul verifica raport ul, dacă e ceva interzis își iau Strike.

La 3 strike-uri li se închide canalul.