| Hufsfsd543 a întrebat:

cum pot să fiu în siguranță pe internet?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Bună, Luca,

Sunt mai mulți pași pe care îi poți urma pentru a fi în siguranță pe internet. În primul rând, sfatul nostru este să îți protejezi dispozitivele (computer, telefon mobil) cu programe antivirus și să îți securizezi conturile (adresa de email, conturile pe rețele sociale) setându-ți o întrebare de siguranță, un email alternativ sau numărul de telefon. În plus, este bine să reții că trebuie să ai un rol activ în a te proteja - nu te expune în mod public, ai grijă de datele tale personale, raportează persoanele sau lucrurile care te deranjează, nu adăuga persoane străine în lista de prieteni și folosește setările de siguranță pentru a-ți mentine profilul privat. Mai multe informații poți găsi aici https://oradenet.salvaticopiii.ro/ctrl-ajutor#viata-ta-online

3 răspunsuri:
| Karolla a răspuns:

Sa nu deschizi pc-ul, tableta, telefonul. Nimic ce are legatura cu internetul.

| Hufsfsd543 explică (pentru Karolla):

Acesta a fost cel mai bun răspuns primit.

| Karolla a răspuns (pentru Hufsfsd543):

happy
Gluma, da, dar asa te pazesti cel mai bine.