| AlexandruAdy a întrebat:

https://www.go4it.ro/......-18730204/
Am găsit acest site, în care prezintă aplicatii pentru camera virusate, care au posibilitatea de a lua date personale.
Unele dintre aceste aplicatii odată instalate intra in sistem si devin invizibile.
Mare grija.
Eu acum am observat undeva in sistem una dintre aceste aplicatii si imi apare o eroare undeva

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ma intreb oare, cat de imbecil sa fii sa descarci alte aplicatii in afara de aplicatia default? si eventual, functia foto/video din aplicatiile platformelor de socializare.

| AlexandruAdy explică (pentru LPCTSTR):

Uneori de curiozitate vrei sa incerci sa vezi cum poti arăta altfel
(Sweet selfie )- cel mai drăgălaș te face?
Totusi sa stii ca pot avea mallware aceste aplicatii
Primul motiv ca sunt ascunse si greu le găsești, abia din setări
Si al doilea motiv, nici nu poti sa il folosesti

| LPCTSTR a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Raporteaza orice aplicatie suspicioasa din Play Store.

| AlexandruAdy explică (pentru LPCTSTR):

In cel mai scurt moment