| Killer232 a întrebat:

Imi pot revoca contul de Facebook daca mi-am luat reporturi aiurea?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce intelegi tu prin "raporturi luate aiurea"?
Mă îndoiesc că e așa. :)
Caută titlul "Angajamentele dumneavoastră față de Facebook și față de comunitatea noastră" in linkul de jos:
http://www.facebook.com/legal/terms

...și afli răspunsul.

Ce tu consideri a fi "un fleac" pentru ei poate inseamna greșeli grave (repetate), care au dus in final la închiderea contului.
Dacă contul ti-a fost blocat din cauza abaterilor repetate de la regulament, nu se mai poate face absolut NIMIC (fiindcă i-ai sfidat și le-ai ignorat avertismentele, continuând să incalci regulamentul siteului)
Dar dacă ți-a fost dezactivat temporar până la verificarea identității, mai ai o șansă. :)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

FaceBook nu te blocheaza aiurea, asta este doar in capusorul tau.
Probabil ai avut postari ilegale sau violenta ori cine stie ce chestii interzise, de ai fost raportat.

| ziftode a răspuns:

Daca nu ai facut nimic si ti-ai luat-o degeaba, atunci poti sa ii contactezi si sa nu te lasi

altfel, TU CE CREZI?!?

PS sunt destul de sigur ca NU ai citit, nici macar putin eula, regulament, si alte d'alea... nu-i asa?

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Dacă ai încălcat termenii și condițiile Facebook (https://www.facebook.com/terms.php) atunci aceștia îți pot închide contul. Printre motivele pentru care se întâmplă acest lucru se pot număra: faptul că nu ai folosit numele tău real, faptul că ai mințit cu privire la vârsta ta, ai postat sau ai dat share unui conținut nepotrivit.

Dacă ai citit cu atenție termenii Facebook și consideri că nu i-ai încălcat, poți să depui o contestație aici https://www.facebook.com/help/103873106370583