| AquaBlue97 a întrebat:

Imi puteti spune ce trebuie sa fac pentru a avea un ip dinamyc?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cel mai probabil ai deja ip dinamic, daca nu cere de la operatorul de internet

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai un IP dinamic. Providerii nu prea ofera IP static decat firmelor. Pentru asta uita-te aici: https://mariuscucu.ro/transforma-ip-dinamic-ip-fix-routabil/

| SkyPilot a răspuns:

Pentru IP dinamic nu trebuie sa faci nimic. Majoritatea absoluta ab furnizorilor de internet iti vor da IP dinamic. Probabil ca tu vrei IP static, adica unul care sa fie acelasi de fiecare data. Pentru asta trebuie sa contactezi furnizorii de internet si sa vezi cine ofera asa ceva. Foarte posibil ca vei avea de platit in plus.

| AquaBlue97 explică (pentru SkyPilot):

Eu am Ip static si vrea dinamyc pentru ca primesc flood si vreau sa il pot schimba

| SkyPilot a răspuns (pentru AquaBlue97):

Trebuie sa vorbesti cu cu cei prin care ai internet. Numai ei pot face asta.

| NAT0 a răspuns (pentru AquaBlue97):

De ce nu folosești cyberghost?

| AquaBlue97 explică (pentru NAT0):

Folosesc dar tot primesc flood...

| NAT0 a răspuns (pentru AquaBlue97):

Openvpn sau fă-ți un vpn pe vps să poți șterge logurile.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Majoritatea furnizorilor de internet ofera IP dinamic. Te incurajam sa-i contactezi pe acestia direct pentru mai multe informatii.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, trebuie sa vorbesti cu furnizorul tau de internet

| Iugas a răspuns:

IP-uri sunt dinamice din start. Contra cost primesti Ip static.
Te deconectezi, dupa care te reconectezi si ai alt IP!
Baga funda.