| Maopiscopulesculeandra a întrebat:

In fiecare zi sunt adaugat intr-un grup de Instagram de oameni straini si de fiecare data blochez. Ce se intampla daca accept? (Ma refer daca mi se viruseaza telefonul sau alte lucruri de genu). Pot face cumva sa nu mai fiu bagat in grupuri de straini?

Răspuns Câştigător
| bmerry a răspuns:

Nu exista șansa sa primești viruși prin simplul fapt ca ești adăugat într-un grup. Important este sa nu accesezi vreun link fantoma pus de ei in converesatie. Cât despre a nu mai primi mesaje, nu exista o opțiune pentru asta, dar ii poți sesiza pe cei de la Instagram in legătura cu problema ta și s-ar putea sa te ajute ei.

4 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Pai cum grup nu am auzit asa ceva, nu cumva pagina?

| iasminahpx a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu, si eu sunt adaugata pe grupuri de genul unde se trimit niste link-uri.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Ne pare rău că ai întâmpinat această situație neplăcută! Sfatul nostru este să ieși din respectivele conversații și să blochezi utilizatorii. Totodată, poți raporta problema la Instagram aici - https://help.instagram.com/381579045265733?helpref=page_content

| Leoveanu_Radu_Andrei_1997 a răspuns:

Acum faza e ca nu stiu din ce motiv mai pierzi si din follow-uri pe insta! cel putin eu asa patesc!