| Rianakkaee a întrebat:

Salut TPU! Mi-a făcut cineva un,, fanpage " (cont pe tik tok) as avea vreo șansa sa aflu cine a făcut contul?

Răspuns Câştigător
| sparklingqueen a răspuns:

N-ai de unde,doar daca te deranjeaza acel cont si te hartuieste,cred ca ai putea sa te duci la politie si sa afle ip-ul contului,sau cum a zis colega de mai jos,sa te duci la un avocat, dar mi se pare prea exagerat sa dai o suma de bani doar pentru un cont care are numele tau si posteaza cu tine doar pentru ca te "idolizeaza", doar si nu numai cand iti fura videoclipurile si contentul, si pretinde ca tu esti, dar chestiile de genul se rezolva doar reportand contul de tiktok pentru furare de continut si e posibil sa stearga temporar sau pentru totdeauna.Mult succes.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Absolut nici o sansa.
Dar poti raporta la Administratia TikTok ca nu esti tu si ei pot bloca contul.

| Yuoia a răspuns:

Nu poti afla. Dar poti raporta contul la TikTok. Spui ca este cont fals facut in numele tau.

| RxTx a răspuns:

Eu te rezolv
Poti sa mergi la un avocat dai 600 lei in total
Ii spui
Conform legii 667/2001
Fizionomia
Numele tau
Si multe alte lucruri care apar acolo țin de date cu caracter personal

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Da,ii donezi 300-400 lei personal in chat, de pe contul unui prieten, apoi te duci la politie si spui ca cere bani in numele tau.
Il convingi sa ia donatia daca nu o vrea laughing
Dupa, politia il gaseste si intrebi numele.Si l-ai aflat

| colosseum1337 a răspuns:

Nu ai nici-o sansa, singurul lucru pe care il poti face daca te deranjeaza contul e sa il raportezi.

| NegreySergiu a răspuns:

Cum pot să aflu cine mi-a făcut cont fals pe tik tok

| Liubasa31 a răspuns:

As vrea să aflu cine mea facut cont tik toc pe aceasta adresa @. liubasa

| Samir17S a răspuns:

Ppucaceachi