| Master151 a întrebat:

Mi-am montat recent niste camere video, le-am conectat la internet dar problema este atunci cand ma conectez la alt router sau la date mobile imi scrie ca nu sunt conectate camerele. Merge doar daca sunt conectat la routerul la care sunt legate...
Ce trebuie sa fac sa pot vedea si cand sunt conectat la date mobile sau la alt router?
Mulțumesc

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Deschizi porturi pe router.

Atentie ca asta e invitatie pentru scriptkiddies sa-ti atace reteaua, iar multe camere ieftine sunt vulnerabile la atacuri internetice.