| NimeniAltu777 a întrebat:

Mi-am uitat contul de YouTube si contul de mail pe care eram conectat, se mai poate face ceva sa-l recuperez, vreau sa sterg contentul din el pentru ca aveam content praf, rog pe cineva cu experienta sa ma ajute, voi fi recunoscator
Multumesc

4 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te sfatuim sa incerci sa-l recuperezi mergand la https://www.youtube.com/account_recovery si urmand pasii indicati acolo.

De asemenea, pe viitor, este bine sa iti securizezi conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis. Acelasi lucru il poti face si pentru contul de Facebook, Youtube etc.

| NimeniAltu777 explică (pentru Ora de net):

Pai îmi cere mail cu care ma conectez de obicei, l-am bagat le ala de la contul pe care vreau sa-l recuperez si dupa îmi cere parola pe care mi-o amintesc, dupa ce bag parola imi zice ca mi-a trimis un cod de confirmare pe email, dar mie nu imi mai merge nici parola de la email, sau imi trimite pe numarul ala vechi si nu mai am cartela aia, daca as putea sa bag eu numarul asta nou sa-mi trimita mesaj as putea rezolva problema, dar nu am gasit unde sa bag un numar nou unde sa-mi trimita cod de confirmare

| BucurCristina a răspuns:

Ai uitat numele sau parola? Ai cumva numarul de telefon introdus ca sa-l deblochezi de pe telefon?

| NimeniAltu777 explică (pentru BucurCristina):

Contu este din 2012, nu mai am numarul ala de telefon, as putea prin email, dar nici pe ala nu imi mai merge parola.

| BucurCristina a răspuns (pentru NimeniAltu777):

Atunci ai un al doilea email care ii stii parola?

| NimeniAltu777 explică (pentru BucurCristina):

Da, am.

| MihaelaDart a răspuns (pentru NimeniAltu777):

Ii poti da directionare catre email-ul pe care il folosesti in prezent, acolo vei primi e-mail pentru ati schimba parola pentru cele doua.

| NimeniAltu777 explică (pentru MihaelaDart):

Si cum fac directionarea asta?

| MihaelaDart a răspuns (pentru NimeniAltu777):

Când dai am uitat parola și urmezi pașii respectivi. Te va întreba la un moment dat unde sa îți trimita e-mail pentru schimbarea parolei, pe telefon sau o alta adresa de e-mail

| Wyse a răspuns:

Nu mai poti face nimic

| crissssro a răspuns:

Pentru asta la crearea conului ai folosit un numar de telefon acoo cand te conectezi apasa ca aui uitat parola s o sati trimita ceva pe tel tau care l-ai introdus