| lovelessAlex24 a întrebat:

Mi s-a intamplat ceva ciudat astazi.In seara de 4 noiembrie 2016, am luat o lama de la o ascutitoare de creioane si mi-am facut o taietura pe bratul drept.Era putin adanca.Curgea ceva sange.Tot incercam sa opresc sangerarea, dar fara rezultat.Am decis sa ma culc cu sangele curgand din acea taietura.M-am taiat putin sub zona umerilor.Inainte sa ma culc, am vazut ca sangele mi-a ajuns pana la cot.Si rana nu era inchisa inca.Cum am zis, am decis sa dorm asa, sa vad ce pete sexy de sange o sa lase in pat.Dar, ziua urmatoare, am inceput sa ma sperii putin.M-am trezit pe la 9 dimineata si cand m-am uitat la brat, rana era inchisa si nu mai era acel sange pan' la cot pe mana mea.Nu erau de asemenea nici pete in pat.Asta e chestia.M-am speriat.Prima data m-am gandit ca poate m-au sters parintii mei, dar NU! Daca era asa, ei m-ar fi intrebat de ce m-am taiat si alea alea.Dar se purtau complet normal.Deci,am ajuns la concluzia ca as putea fi bantuit de fantome.Eu chiar cred in chestiile astea.Voi ce credeti ca s-a intamplat? Am nevoie de ajutor.Raspunsul care are cea mai plauzibila si detaliata explicatie primeste fundiță!

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Poate ca ai adormit buștean, apoi sângele s-a închegat inainte sa apuci sa te foiesti in pat si sa patezi lenjeria. Poate ca atunci cand te-ai întors de pe o parte pe alta in somn sângele era uscat si s-a curatat pur si simplu de pe mana fără sa lase urme urate. In orice caz... Nu mai fa din astea. Peste 7-8 ani o sa iti para rau, ai sa cresti si ai sa iti dai seama ce gesturi fără rost ai facut. In plus, nu rezolvi nimic. Doar ii amărăști pe cei care tin la tine si care cu siguranta nu stiu cum sa se poarte cu tine in situatia asta...

6 răspunsuri:
| GreenVoid a răspuns:

Cea mai plauzibila explicatie e ca te plictisesti si pui intrebari tampite pe tpu.Acum serios cine s ar pune in pat plin de sange ca sa ai la ce freca ziua urmatoare in cada? Plus ca ar fi vazut ai tai si banuiesc ca ei sunt oameni normali nu ca tine si te ar bate si n ai vrea asta deci data viitoare vino cu o poveste mai plauzibila.

| lovelessAlex24 explică (pentru GreenVoid):

Umm,nu,chiar am facut tampenia asta.Si cum am zis, ai mei se purtau complet normal.

| GreenVoid a răspuns (pentru lovelessAlex24):

Sangele nu se evapora deci nu stiu ce sa zic.

| ZMUCI a răspuns:

Ce e schizofrenia?

Schizofrenia este o boala care afecteaza modul in care o persoana gandeste, simte si actioneaza. De aceea cand se afla intr-un episod acut, persoanele cu schizofrenie nu pot face diferenta intre real si imaginar si au nevoie de sprijinul constant al medicului si al familiei. Cele mai comune simptome ale schizofreniei sunt halucinatiile, ideile delirante si dificultatile de organizare mentala. Eu zic sa consulti un psihiatru.

| lovelessAlex24 explică (pentru ZMUCI):

Nu,nu cred ca am schizofrenie.Totusi,sunt constient ca am probleme psihice.

| Ssimonne a răspuns:

Cred că poate ar trebui să faci un consult la psihiatrie poate ai avut halucinații este o boala grava schizofrenie du-te la medic