| George20123 a întrebat:

O intrebare din curiozitate, cum iti dai seama daca te fileaza politia(daca iti asculta telefonul, citesc mesajele etc)?

Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

In principiu trebuie sa te asiguri ca banii, pentru tine reprezinta telul tau,
Idealul suprem de neatins si pentru asta nu te da invins
Din ce produci, produci si iarasi vinzi
Teapa pentru fraieri si pentru cei invinsi
Garda te cauta, Gaborii se zbat sa te agate
Fii destept, scapa cine poate
E limita, te caracterizeaza
Dar sa admiti placerea banului
Iti pierzi acum in sange
Nu-ti pasa de nimic
Dar pentru ban ai plange
Totul e inselator
Toti pe tine nu mai tine, nu mai suporta

Pentru ca

Vine politia
Iti ia toata marfa
Ascunde dolarii si marcile
Sa nu-ti faca negre zilele.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca esti cuminte, de ce iti faci asemenea griji?

| doctorandus a răspuns:

Daca esti ascultat prin centrala: n-ai cum sa afli, nu lasa niciun fel de urme/simptome.

Vezi si http://en.wikipedia.org/wiki/IMSI-catcher

si http://stirileprotv.ro/......spion.html

| gabicoo a răspuns:

Daca te auzi in ecou cand vorbesti la telefon atunci esti ascultat.

| PainTech a răspuns:

Simplu!

Trimiti mesaj unui prieten :
"Astazi am primit bomboana aia mare. Vino la mine diseara sa taiem cascavalul.".

Daca te trezesti cu mascatii la usa, atunci esti monitorizat. Daca nu, atunci nu.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ai in jurul tau suficienti "prieteni"; nu-i necesar si filajul de care amintesti

| Ora de net a răspuns:

Bună, George,

Nu poți știi acest lucru, dar dacă nu ai făcut nimic ilegal, cu siguranță nu se întâmplă acest lucru.

| SantalPorcocale a răspuns:

Ce vinzi? Droage?

| anonymus4106 a răspuns:

E simplu, cauti pe net: "Cum ascunzi un cadavru" si vezi daca urmatoarea zi vin la tine oamenii in negru.

| Purplegirl101 a răspuns:

Nu cred ca iti dai seama. Din moment ce politia te tine sub observație cred ca știu ei cum o fac astfel încât sa nu lase urme;-) Sper ca te-am ajutat! Paa

| Alex229x a răspuns:

Da, ei te urmaresc prin telefon, un prieten mi-a spus ca ei chiar te asculta datorita microfonului din telefon. Ai grija si cu, camera de la laptop ca te pot urmari mai ales hackeri. Bafta!