| Feitan a întrebat:

Se poate face ceva daca un cont de Facebook a fost furat, aparent i s-a schimbat si mailul (Cand am intrat pe mailul pe care era facut facebookul, nu era niciun email cu vreo cerere de schimbare ). Nu cred ca facebookul a fost furat de o persoana anume ci mai mult ca a fost victima unei spargeri de mai multe conturi.(Practic vina celor de la Facebook).

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De văzut, îl poți vedea? Adică, mai există?

| Feitan explică (pentru floresdemayo):

Da, contul inca mai exista.

| anonimg a răspuns:

S-ar putea sa iti recuperezi contul cu ajutorul 3-4 prieteni care ii la prieteni pe acel cont. Problema este ca nu sunt sigur, si nici nu stiu cum trebuie procedat.
Vezi daca gasesti ceva folositor aici: https://ro-ro.facebook.com/help/203305893040179/

| Andreeush a răspuns:

Dacă ai acces la e-mailul inițial cu care a fost creat contul + numarul de telefon bineînțeles că îl poți recupera.
Chiar dacă contul a fost spart și i s-a schimbat adresa de e-mail și parola, vechea adresă de e-mail inițială nu se poate șterge din setarile contului.
Tot ce trebuie să faci este să te loghezi pe Facebook cu vechea adresă și să da-i acolo unde scrie că ai uitat parola. Acolo te întreabă care este contul tău, trebuie să scrii cum ești trecut. Vei primi un e-mail pentru resetarea parolei.

| Feitan explică (pentru Andreeush):

Nu pot sa ma loghez pe Facebook, a fost schimbat absolut tot la el, email/parola.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Suna la politie sincer la infractiuni informatice noi suntem pe locul 1 in Europa
https://www.youtube.com/watch?v=hHHJPcHUJys
https://www.youtube.com/......s?/results

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Poți încerca să îți recuperezi contul urmând pașii indicați aici https://www.facebook.com/help/hacked

Pe viitor, te sfătuim să îți securizezi conturile (adresa de email, conturile pe rețelele sociale) setându-ți o întrebare de siguranță, un email alternativ sau numărul de telefon.

| ℓαυяα a răspuns:

Poate reusesti sa il recuperezi cu ajutorul numarului de telefon

| Ana1687 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa iti faci un cont nou