| KanekiMalai a întrebat:

Salut,un prieten mi-a spus ca a intrat pe deep web dupa chrome si nu a patit nimic e adv?

9 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Termenul "deep web" sau "darknet" se refera la continutul de pe Internet care nu este indexat de motoarele mari de cautare, adica nu se poate gasi la o simpla cautare Google.
Un clip care explica ce inseamna acest lucru gasesti aici https://www.youtube.com/watch?v=_UOK7aRmUtw

Daca in discutie era vorba despre dark web, atunci acesta nu poate fi accesat de pe un simplu browser cum e Google Chrome.

| ovidiu123432 a răspuns:

Nu poti sa acceseszi deep web / dark web sau alte site-uri de pe google chrome, poti incerca sa te convingi, daca bagi un link in google chrome o sa-ti apara ca pagina nu exista.

| Ch0co a răspuns:

Prietenul tau te fraiereste. Pe deep web intri folosind Tor, un browser special.

| Anonima6789777 a răspuns:

Poate a intrat pe un deep web fake... nu stiu ce sa zic. Pe deep web se intra cu Thor.

| mnthseby a răspuns:

E posibil sa intre si pe chrome cu o extensie care permite accesul pe deep web, totusi daca vrei sa intri pentru a fi mai safe iti recomand Thor Browser.

| Ha0s a răspuns:

Deep webul se acceseaza cu browsere speciale gen Thor nu de astea de-ale noastre. Te-a mintit rolling on the floor

| Måryán363 a răspuns:

Ca sa intri pe deep web iti trebuie un browser special care iti ascunde ip-ul numit Tor, nu poti accesa de pe google chrome pentru ca deep web-ul foloseste o extensie speciala *. onion*

| stefanita12 a răspuns:

In primul rand, nu poti intra pe deep web de pe Google Chrome..iti trebuie un browser specializat.un exemplu? Tor. Browser-ul "Tor" este unul bun, si ti-l recomand, si da..pe deep web se pot gasi niste virusi...Nu sunt sigur de asta, si inca o treaba.Internetul normal reprezinta o foarte mica parte din tot, dupa este intrecut de deep web, iar dupa de dark web. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| stefanita12 a răspuns:

Bai....Deep web nu se acceseaza cu un browser obisnuit.Doar cu "Tor", da, nu Thor (nu exista), ci Tor, si ai grija, caci acolo (sau in dark web), sunt multi virusi care iti pot afecta tot, de la a aparea reclame pe desktop pana la criptarea fisierelor.