| Edmonds2342 a întrebat:

Vreau sa cumpar doua coduri de pe g2a și nu am mai făcut asta niciodată. Din câte am văzut, pot plăti și cu card de credit, dar am câteva intrebari:
Ce este g2a Shield? Am înțeles că este un fel de garanție, dar trebuie sa o plătesc lunar dupa?
Cat de riscant este sa fac cumpărături cu ea dezactivată?

2 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

In general, atunci cand faci cumparaturi online, te sfatuim sa:
- te asiguri ca situl de pe care cumperi este unul de incredere (pentru a putea returna produsul in cazul in care acesta nu este potrivit)
- sa citesti recenziile vanzatorului
- sa citesti recenzii pentru produsul pe care vrei sa-l cumperi, chiar pe mai multe websituri.

Daca cumpararea implica o plata online, te sfatuim sa ceri si ajutorul unui parinte sau a unei persoane adulte - exista riscul ca datele sa fie preluate si folosite pentru fraude.

| masalusofronie a răspuns:

Salut.
SI eu am cumparat de pe g2a doua jocuri fara shield. Unde trebuie sa te uiti este la ratingul omului de la care cumperi sa aibae reiting gigantic si ca sa fiiii sigur protectia e pe primul loc trebuie sa te tunzi odata!