| MauroMania777 a întrebat:

Vreau sa știu dacă cineva își taie intenționat semnalul telefonului in momentul in care ii dau mesaje (clasice) SMS. Deoarece îmi scrie nu s-a livrat încă si cu siguranță nu este vorba ca persoana respectiva nu are semnal. Mai spune ca persoana va primi mesajul când va fi online. Ce legătură are, cine îmi explica si mie?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai din ce aplicatie ii trimiti mesajele? Pentru sms nu trebuie conexiune la internet.

| MauroMania777 explică (pentru Wr3nch):

Aplicația telefonului. Messages

| danbnz a răspuns:

Daca treci telefonul in "mod avion" se intrerup toate conexiunile, implicit si cea cu reteaua de telefonie mobila.