| TwiGO a întrebat:

Vreau sa va spun ca am folosit aplicatia Neutrino+ (pentru followeri pe Instagram) si tot mi se adauga urmariri fara ca eu sa stiu.Am sters aplicatia si tot mi se adauga urmariri.Dar eu daca incerc sa unrmaresc pe cine nu ma lasa.Va rog ajutoorr!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| DenisIonut01 a răspuns:

Incearca asta
intri de pe computer pe Instagram, dai click pe iconita cu omulet (user account), aplicatii autorizate si stergi de acolo aplicatia neutrino+ si daca mai ai vreo aplicatie suspecta.

mai jos ai un link unde scrie in engleza pas cu pas si apar si poze.

(sursa: https://thepreviewapp.com/remove-apps-connected-to-instagram-account/ )

daca merge, iti recomand sa iti schimbi parola

| TwiGO explică (pentru DenisIonut01):

Mersiiii
Chiar a functionat

| DenisIonut01 a răspuns (pentru TwiGO):

Cu drag

3 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Bună,

Ceea ce trebuie să faci este să revoci dreptul aplicațiilor terțe de a-ți accesa contul. Mai multe despre asta aici https://help.instagram.com/230786120405165

Pe viitor, te sfătuim să nu instalezi astfel de aplicații pe dispozitivele tale - îți poți pierde conturile sau ele pot conține malware sau viruși.

În funcție de aria ta de interes, poți construi în mod natural (fără ajutorul altor aplicații) o comunitate de urmăritori în jurul profilului tău dacă oferi conținut original, de calitate, care este de interes pentru alți utilizatori.