| blond1x a întrebat:

Vreau si eu sa comand ceva de pe okazii, ceva care costa 800 lei, dar acea persoana are 0%, nu are calificative. Cum sa fac? mi-e ca poate da teapa

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu inseamna ca daca are calificativ 0%, automat e de rea-credinta.
Poate nu vinde multe produse si nu are cine sa-i ofere calificative.
Pentru o suma atat de mare, eu nu as risca sa cumpar de pe okazii, indiferent de calificativ.
Cauta o alta sursa, de incredere, chiar daca pretul e ceva mai mare.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te sfatuim sa folosesti urmatorul serviciu oferit de cei de la Okazii http://ajutor.okazii.ro/vanzare/garantia-okazii

| DennisW a răspuns:

Daca nu poti sa iei direct obiectul (probabil e in alt oras, nu?), poti cere livrare cu verificare. Sau mergi la risc...

| blond1x explică (pentru DennisW):

Da, in alt oras. livrare cu verificare nu vad optiunea... e prin ramburs, predare personala in oras sau platirea cu cardul

| tputpu2 a răspuns:

Chiar nu e vorba de calificativ, eu mi-am facut cateva zile cont si de asta imi apare asa, si oricum am observat ca pe okazii nu faci vizualizari aproape deloc, apai sa mai si vinzi ceva. Uite, asta e contul meu https://www.okazii.ro/comunitati/okazia-lui/bya42000.html