| Florin458 a întrebat:

Am comandat un produs de pe internet (produs vestimentar). Astazi am primit coletul si supriza in loc de un anumit model de trening am primit cu totul alt model + un tricou.
Am dat mesaj vanzatorului si nu mai raspunde.
In situatia asta pot face plangere pentru inselaciune? Cum pot recupera banii? Produsul primit are ambalajul original + etichetele.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,la protectia consumatorului.

| Sekim a răspuns:

Daca ai cumparat de la oamenii aia "calumea" de pe Marketplace - Facebook e clara situatia. Baietii aia sau fetele care nu vand fake deloc si ofera la 100 lei tricou, adidasi si sosete, firma 100% rolling on the floor. Daca nu e magazin te duci degeaba la protectia consumatorului. Ti ai facut o cu mana ta.