| Marin_Emilian_1980 a întrebat:

Am o nelămurire în legătură cu Facebook. Am pornit Facebook și spune că cineva a încercat să-mi spargă contul IP Oradea. Eu sunt din Argeș, a trebuit să schimb parola, însă aș dori dacă știe cineva dacă într-adevăr de la Oradea a fost cineva care a încercat asta sau are legătură cu altceva?

9 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Daca ai fi avut contul spart, nu ai fi gasit nici o urmă, pentru ca spargatorii astia de conturi chiar nu lasa nici o urma. Schimbati parola, nu te mai conecta automat la facebook.Sterge din unele dispozitive, contul Facebook.

| darkhell217 a răspuns:

S-ar putea sa fi fost chiar tu, uneori nu se localizeaza corect ip-ul, dar ca sa te asigur ca nu o sa-ti sparga nimeni parola, si totodata sa nu fie cineva logat pe contul tau mai bine schimbati parola si decontecteaza alte dispozitive care au fost conectate recent la contul tau

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil erai tu... si mie imi zice cateodata Facebook ca m-am logat de la Teheran in loc de Bucuresti

| udrescuf a răspuns:

Cate o data mai da si Facebook erori, aceasta este o eroare, probabil ai avut tu ip-ul schimbat si ai incercat sa te loghezi, oricum ce ar putea sa faca cu contul tau.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca ai ip dynamic, uneori apar aiurea erorile de genu.
Banuiesc ca ai o parola cat de cat grea si contul securizat+ un mail stabil.
Daca da, nu ai avea de ce sa-ti faci griji.

| RAY a răspuns:

Si mie imi spunea ca cineva sa logat din Iasi, Bucuresti culmea cu telu meu, normal ca am schimbat parola ceea ce isi recomand si a da log out la toate dispozitivele, si acum scrie ca sunt in Iasi eu find in Timisoara

| WaitASecond a răspuns:

Au incurcat ip-ul.

| BaiatuCuTastatura a răspuns:

Putea sa foloseasca un VPN (Virtual Private Network.Practic face sa para ca are alt IP. Daca nu a intrat, atunci nu e mare problema.Dar daca a intrat in contul tau si a ales optiunea "Ramane conectat", nu conteaza ca ai schimbat parola, el va ramane tot acolo.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Emilian,

Daca ai primit acel mesaj de la Facebook atunci recomandarea noastra este sa iti schimbi parola tinand cont de sfaturile http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul