| Cata_Monny_Si_1989 a întrebat:

Salutare.Am uitat parola de la Mail iar la nr.de tel era trecut cel al nevestei.Dar am renuntat la acel numar si nu mai pot primi mesaj cu cod de autentificare deoarece acel nr. e deja inchis.Ce pot face sa imi deblöchez contul? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

In setarile mailului mai poate fi trecuta si o adresa de mail alternativa, cu ajutorul careia sa-ti recuperezi contul cu probleme.
Daca ai facut acest lucru, mai ai o sansa de salvare.
Fara parola cunoscuta, numar de telefon activ sau adresa de mail alternativa (trecute pe setarile mailului), recuperarea unui cont e aproape imposibila.
Poti incerca sa contactezi furnizorul de adresa mail (Yahoo, Gmail etc), dar nu ai garantia ca se va fi rezolva.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Poti incerca sa recuperezi emailul accesand https://io.help.yahoo.com/......tact/index sau https://support.google.com/accounts/answer/7682439?hl=ro

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon. Astfel, le vei putea recupera in cazul in care acestea au fost compromise.