| Banica_Cristian_1987 a întrebat:

Salutare,am un router D-Link dir809 cumpărat din altex,am făcut conexiunea ppoe si nu merge,imi apare mesajul:se obține adresa ip si așa ramane,am încercat multe,resetare,schimbare canal wirelles,degeaba, ce pot să-i fac?

5 răspunsuri:
| Goguletzu a răspuns:

Pune dispozitivul cu care te conectezi pe DHCP, unde îți este afișata eroarea aceasta?

| Banica_Cristian_1987 explică (pentru Goguletzu):

Când mă conectez cu telefonul si tableta

| ziftode a răspuns (pentru Banica_Cristian_1987):

Unde ai facut "conexiunea pppoe"?

| Banica_Cristian_1987 explică (pentru ziftode):

În routeru la meniu setup, am ales conexiunea ppoe, am băgat username si parola

| ziftode a răspuns (pentru Banica_Cristian_1987):

In router la LAN/reteaua locala ai bifat/activat "DHCP server"?