| 28cosmin a întrebat:

Salutare!
Aș avea o întrebare, iar întrebarea mea este:
Ce antivirus îmi recomandați cu plată care să fie foarte bun pentru PC cât și pentru Mobil?
În prezent folosesc Bitdefender Total Security 2018 cu plată anuală, dar în august îmi expiră abonamentul, cu antivirusul de la Bitdefender nu am avut nicio problemă, dar doresc să încerc și altul la fel de bun ca Bitdefender.
Vă mai menționez încă odată antivirus cu abonament plătit nu gratuit. Menționez că utilizez sistemul de operare Windows 10 Pro licențiat cu licență digitală.

Cel mai bun răspuns va primi fundă!

Răspuns Câştigător
| Ssssmokin a răspuns:

Cel mai bine ramai pe Bitdefender. Mai poti incerca Norton, ESET NOD32, Kaspersky sau Trend Micro Maximum Security

8 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ramâi cu Bitdefender.
Are note foarte bune pe www.av-test.org

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru a avea computerul protejat este foarte important sa ai firewall-ul activat si sa folosesti un antivirus. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta gratuita), este bine ca el sa fie actualizat constant. Daca un antivirus nu isi actualizeaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala programe straine sau programe care vin din partea unor straini.

| AlexDarius3 a răspuns:

Kaspersky, ESET, Hitman Pro, Norton, Symnatec, Avira Pro, AVG Ultimate, Zemana.

| AdrienWH a răspuns:

Esti sigur ca vrei sa folosesti un antivirus? Iti va ingreuna PC ul.Dar ma rog e alegerea ta.Iti recomand sa folosesti Kaspersky. Uite si site-ul lor de unde il poti achizitiona
https://www.kaspersky.ro

| vLooM a răspuns:

Eu folosesc Avast si sunt multumit.

| 28cosmin explică (pentru vLooM):

Daca folosesti Avast Antivirus gratuit si nu platit. Degeaba il folosesti chiar daca tu esti multumit de acest produs de protectie.

| gabicoo a răspuns (pentru 28cosmin):

Sa stii ca Avast nu e chiar asa de slab cum crezi tu.
Pe www.av-test.org sunt prezentate performantele si notele acordate variantei free a lui Avast.
Varianta platita Avast Internet Security e foarte buna comparativ cu varianta free.
Eu folosesc Avast de 5 ani si nu am avut nici o problema până acum.
Poti avea instalată și pe mama tuturor suitelor antivirus daca nu esti atent pe unde navighezi sau daca instalezi toate "krakurile" și toate prostiile de pe site-urile dubioase, tot te alegi cu un virus.
:)

| Diavolo18 a răspuns:

Norton AntiVirus Basic 2018. Este numarul 2 dupa Bidefender si il folosesc si eu. Este ok.