| thunder11 a întrebat:

Salutare, cineva mi-a furat contul de google cu toate datele mele personale spre exp: mesaje, poze, conturi, documente iar acum ma ameninta ca daca vrea sa ii dau contul trebuie sa ii dau ceva la schimb si acel ceva este ceva ce nu am, el are acces acum la contul meu de insta, messenger, practic tot si vede toate mesajele, stie cineva ce sa fac? Tin sa mentionez ca mi-am luat si resetare din fabrica in momentul in care contul mi-a fost furat asa ca am pierdut si pozele si tot.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prin contul Google n-are acces la contul Insta, FB/Messenger etc.
Sunt firme diferite.
Intra in contul tau Google cu "Am uitat parola" si schimba imediat setarile (parola, numarul de telefon care nu-i al tau), dupa care salveaza modificarile si iesi din cont.
La urmatoarea intrare foloseste noua parola!

| thunder11 explică (pentru Bula):

Păi el a făcut imposibil ca eu să mă conectez pe cont și da Google este conectat la Instagram și Facebook pentru că eu când voiam să mă conectez pe Instagram sau Facebook îmi arăta conectează te cu Google și aveam aceeași parolă la toate trei

| Bula a răspuns (pentru thunder11):

Felicitari!
Dar totusi sunt firme diferite de Google.
Fa cum am scris, cere codul pe telefon (sms), precum si pe e-mail.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns:

Lasa-l sa vada ce vrea, fa alt cont, anunta pe toti pe care ii aveai ca e furat sa ii dea ignore si aia e.
Nu esti Bush sau Biden ori Putin ca sa fi asa de important sa conteze ca vede ala ce vede.

Ai pierdut pozele, aia e, faci altele de acum in colo, nu ai ce face.
Intai anunta pe toti ca e furat si ca nu esti tu ala, si apoi da-l cu flit.
Fa altul si pune si tu o parola mai okey si diferita, ca cine stie cine ti-a intrat in tel, calc de ti-a furat parola, altfel nu prea avea cum. Sau cine stie pe ce link capcana ai apasat si ti-a furat datele.
Ca nu putea sparge el google sau celelalte ca sa fure pasurile oamenilor.

| Goete a răspuns:

"daca vrea sa ii dau contul trebuie sa ii dau ceva la schimb"
Tu te intelegi pe tine insuti? Ca eu nu
Daca vrea sa ii dai contul?

| thunder11 explică (pentru Goete):

Am scris eu gresit voiam sa scriu (daca vrea sa imi dea contul inapoi)

| LordCristobal a răspuns:

Orice ar fi nu ceda santajului!