| GabiRo a întrebat:

Cum as putea scapa de adware-ul de pe PC?
Imi apar pop-ups cu MAXBET, BETANO jocuri 18+ si ma enerveaza.Am incercat pe Youtube cateva chestii dar nu pot. Ajutati-ma. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Adw cleaner sau Norton Power Eraser
Incerci cu primul daca nu merge dai cu Norton Power Eraser
Adw cleaner are si el o gânganie. Dupa ce î-ti faci treaba cu el îl dezinstalezi si apoi faci curatenie dupa el cu Norton Power Eraser
Succes.

| GabiRo explică (pentru Ora de net):

Adw cleaner is not responding pentru pc-ul meu

| gabicoo a răspuns (pentru GabiRo):

Atunci rade tot cu Norton Power Eraser

| GabiRo explică (pentru gabicoo):

Nu pot nici cu ala ca zice ca s-a oprit nu stiu ce chestie

| GabiRo explică (pentru Ora de net):

Se pare ca a mers ideea ta pentru moment. Te anunt daca mai apare!
MERSI!

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cu un antivrus.
Sau cu o formatare a hdd-ului care se face prin reinstalarea windowsului.

| GabiRo explică (pentru anonimg):

Daca dau reset la system merge? o sa trebuiasca sa il reinstalez sau doar se reseteaza?

| anonimg a răspuns (pentru GabiRo):

Pai nu stiu cum se dă reset la sistem.
Stiu ca atunci când se reinstaleaza windowsul apare și optiunea (exista posibilitatea) de a formata partițiile. (Nu este suficient sa le stergi si sa le faci din nou). Ele trebuiesc formatate daca windowsul se instalează din pricina virusurilor.

| octav005 a răspuns:

Instal; eaza antimalware

| Ora de net a răspuns:

Buna Gabi,

Pentru a avea computerul protejat este foarte important sa ai firewall-ul activat si sa folosesti un antivirus. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta free), este bine ca el sa fie updatat constant. Daca un antivirus nu isi updateaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala programe straine sau programe care vin din partea unor straini.

| Garfield_Mario_2000 a răspuns:

Scrie pe notepad ITS TIME TO STOP