| qPandik a întrebat:

Salutare, de câteva zile îmi iau flood constant de la un copilaş care a pus mâna pe un stresser free de pe internet. Când iau flood îmi dau reset la router apoi mi se schimba automat ip-ul şi flood-ul dispare. Astăzi am decis să îmi închid contul de skype deoarece îmi lua ip-ul cu skype resolver. Nu am mai primit flood de 7 ore dar nu pot sta cu contul de skype închis... Ţin să precizez că ip-ul meu este static şi totuşi se schimbă când dau reset la router. Aş vrea să sun la ISP însă sunt puţin nesigur deoarece nu ştiu ce să le zic. "Bă vezi că iau flood ca spartu', dă şi la jee un ip dinamic d-ăla să nu mai iau reaqu' flood" - înţelegeţi unde bat?.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut, eu as schimba parola de la router intai de toate.

Atat cea de wifi cat si cea de acces la el pe sarma.

Faci o plangere la provider si o urmaresti. Te plangi ca esti floodat si dai exemple. Conform contractului ala poate sa piarda conexiunea.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce semne ai din care deduci ca ai flood?
Cel mai simplu ar fi sa-l derutezi pe "copilas", sa nu te gaseasca usor.
Intra in setarile routerului, cauta unde ai optiunea de respingere a ping-urilor si seteaza routerul sa nu raspunda la ping-uri.

| qPandik explică (pentru Bula):

Mulțumesc mult pentru răspuns.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam sa contactezi furnizorul de Internet si sa le semnalezi problema.

| tpuuser999 a răspuns:

Cauta in optiunile routerului, poate ai ceva protectie anti-flood care poate fi activata.
Daca esti sigur ca Skype e de vina pentru ce-ti face copchilul, poti sa-l setezi sa se conecteze printr-un VPN free ca sa rezolvi si problema asta.

| qPandik explică (pentru tpuuser999):

Mulțumesc frumos.

| WxRo a răspuns:

Ai ip static dar e dinamic? si ai primit flood cum? ti-a dat cu ping-u?happy
Stii ce cred eu? ca-ti da din perl flood big grin cu udp-uri happy
FloodGratis.pl parca era scriptu` happy
Mor de ras!

| qPandik explică (pentru WxRo):

Vā mulțumesc tuturor pentru răspunsuri.

| Popcorncubranza a răspuns:

Giggity

| Marius_Stefan_1998_ShrZ a răspuns:

Pur si simplu foloseste discord