| NanaTuna a întrebat:

Stie cineva ce se mai intampla cu site-ul jurnale.ro? de ce nu mai functioneaza?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce fail total... au last loguri de php pe pagina... hahaha

| NanaTuna explică (pentru suntserios):

Well, mi-ar placea sa stiu mai multe in domeniul informaticii, dar din pacate nu este punctul meu forte. poti sa-mi explici mai multe? Macar de dragul discutiei ^^

| suntserios a răspuns (pentru NanaTuna):

Nu prea stiu cum sa iti explic mai multe atat timp cat zici ca nu e punctul tau forte... insa daca deschizi site ul ai sa vezi niste erori de php afisate in pagina.

"Warning: session_start() [function.session-start]: open(/var/www/sessions/jurnale.ro/sess_79c6b7225c979144f983c7ecf9c181e3, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /var/www/html/jurnale.ro/index.php on line 6"

probabil asta inseamna ca nu se mai ocupa absolut nimeni de site ul ala, pentru ca niste surse de care se ingrijeste cineva nu au voie in productie sa afiseze astfel de mesaje.

Aparent, dupa primul mesaj, serverul pe care e hostat site ul are ceva probleme cu spatiu pe disc incat site ul nu maipoate nici sa isi creeze fisierul de sesiune

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Cel mai probabil situl nu mai este administrat in mod activ. Daca doresti, poti trimite pentru pentru sugestii, plangeri sau reclamatii un mail la webmaster@jurnale.ro

| Edisor27 a răspuns:

Probabil se fac ceva actualizari la el si de aia nu merge, va reveni in curand.

| NanaTuna explică (pentru Edisor27):

Problema este ca nu mai functioneaza de cateva luni bune... sper sa ai dreptate big grin