| Marpo a întrebat:

Salutare
Ştie cineva unde găsesc în România găzduire web shared cu "keep-alive" şi HTTP/2 activat, iar serverele să fie în România?
Mulţumesc!

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Contacteaza pe cei de la RCS-RDS.

| HazelEyes77 a răspuns:

Poti incerca serviciile unei firme serioase, precum Eashost (fostul HostWay Romania), link: https://ro.easyhost.com

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te invitam sa apelezi la serviciile unei firme specializate de hosting.

| Marpo explică (pentru HazelEyes77):

1.) Eazyhost NU au HTTP/2.
2.) Tocmai de la ei am plecat. Datorită profesionalismului...
Aveam situl la ei pe servere din România, l-au mutat în SUA fără să mă anunţe.
Din cpanel a tot "dispărut" câte ceva.
De exemplu backup-ul. Când le-am atras atenţia, au spus că funcţia de backup dispare automat din cpanel când spaţiul ocupat de contul meu depăşete 1Gb. Am şters lucrurile inutile şi am ajuns la maxim 7-800Mb. Acum au recunoscut că backup-ul în fac doar ei. Adică vrei back-up, dai mail la serviciul tehnic şi aştepţi să treacă noaptea ca să primeşti fişierul arhivă.
Mulţumesc. Nu!

| Marpo explică (pentru Ora de net):

De când "Salvaţi Copii" e firmă de hosting?

| Marpo explică (pentru Bula):

Cei de la RCS nu au nici măsar siteul lor pe HTTP/2.
Mulţumesc oricum!

Bula
| Bula a răspuns (pentru Marpo):

Vorbeste cu ei, mai mult ca sigur vor putea configura ce doresti.winking

| Ora de net a răspuns (pentru Marpo):

Buna,

Salvati Copiii deruleaza la nivel national programul educational Ora de Net (www.oradenet.ro). Prin parteneriat cu TPU ofera, de asemenea, sfaturi si sugestii persoanelor care intampina dificultati online.