| micutdragut a întrebat:

Vreau sa va cer parerea. Am citit acest articol: http://someseanul.ro/......-internet/ si vreau sa va intreb daca site-urile de acolo sunt sigure sau nu? Pot sa comand in siguranta de pe ele?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| bwb a răspuns:

Eu cumpar des de la asemenea site-uri. Este vorba in primul rand de marimea sumei pe care vrei sa o investesti. Daca e vorba de o suma mica nu cred ca este vreun pericol. Nimeni nu isi risca bonitatea si pana la urma si libertatea pentru o suma mica. Pt siguranta, vorbeste si la telefon inainte si inregistreaza convorbirea.

1 răspuns:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

In general, atunci cand faci cumparaturi online, te sfatuim sa:
- te asiguri ca situl de pe care cumperi este unul de incredere (verifica daca acesta are date de contact, adresa magazinului fizic si datele fiscale ale firmei)
- sa citesti recenziile vanzatorului
- sa citesti recenzii pentru produs/site din alte surse

Mult succes!